ÚvodPsiVitamíny, léčivaChondro 4dogs 200g

Chondro 4dogs 200g

Kód: 30089
Dostupnost: Skladem 2 ks
Výrobce: Krmiva Hulín
Nákupem získáte 2 body do věrnostního programu.
299 Kč s DPH267 Kč bez DPH
Koupit

Popis pro produkt Chondro 4dogs 200g

Velmi silná a účinná kompletní výživa kloubů nejen pro psy. Obsahuje ve vysoké míře veškeré stavební složky potřebné pro tvorbu, regeneraci a udržení zdravé kloubní chrupavky a vazů. Zesílený účinek přídavkem MSM proti bolesti a Vitamínu C pro účinnější využití směsi. Nepostradatelný doplněk pro velká a obří plemena, psy ve vysoké zátěži a psy seniory.

Směs Chondro 4Dogs vyživuje kloubní chrupavky, podporuje lubrikaci kloubní tekutiny, předchází problémům s klouby a pomáhá již při vzniklých pohybových potížích u psů, koček i koní. Směs obsahuje všechny důležité látky, které se v kloubech, pojivových tkáních a chrupavce běžně vyskytují. Přítomný vitamín C a MSM ještě více zvyšují zabudování těchto látek do kloubního aparátu. Celý obsah je tedy seskládán tak, aby byla zajištěna maximální účinnost a také vzájemná podpora jednotlivých živin mezi sebou pro dosažení maximálního výsledku. 

Obsah účinných látek v 1 g: Glukosamin sulfát - 400 mg, Hydrolyzovaný hovězí kolagen - 300 mg, MSM - 160 mg, Chondroitin sulfát - 100 mg, Vitamin C - 40 mg

Význam jednotlivých složek ve směsi:

Hydrolyzovaný hovězí kolagen - je bílkovina, která tvoří základní stavební hmotu pojivových tkání, tedy chrupavek, vaziva a šlach. Je velmi odolný v tahu, proto je důležitým prvkem pro zpevnění celého pohybového aparátu. Kolagen se vyskytuje také v kostech a kůži. Hydrolyzát kolagenu je oproti klasickému mnohonásobně využitelnější pro organizmus a má vysokou stravitelnost - až přes 95 %.

Glukosamin sulfát - je to nejpoužívanější látka v kloubní výživě. Je to zdroj Glukosaminu, látky přirozeně se vyskytující v kloubních chrupavkách. Glukosamin je v organizmu výchozí surovinou pro syntézu kyseliny hyaluronové obsažené v kloubním mazu a pro syntézu Proteoglykanů - základních stavebních kamenů chrupavky. Ty tvoří s kolagenem pevnou, ale pružnou hmotu chrupavky. Glukosamin sulfát společně s Chondroitin sulfátem zodpovídá za regeneraci kloubních chrupavek a tkání, tím i za zlepšení pohyblivosti zvířete. 

Chondroitin sulfát - jde o polysacharid, který pozitivně ovlivňuje metabolickou rovnováhu chrupavek. Přispívá k udržení pružnosti a pohyblivosti kloubů. Podporuje také využití vápníku a fosforu v těle. V součinnosti s vitamínem C se výrazně zvyšuje jeho účinnost.

MSM - Methylsulfonylmethan je zdrojem organické síry ( 34 % ) a nachází se ve všech typech kolagenních vláken. Je důležitý - nutný (!) pro správné začlenění kolagenu v chrupavkách. MSM se podílí také významnou měrou na omezení bolestivosti kloubů - pro psa jde o přirozené analgetikum. Má výrazné antioxidační a detoxikační účinky, čímž přispívá k odbourání poškozené tkáně i k potlačení bolesti - má protizánětlivý účinek. Příznivě též působí na vzhled kůže, srsti, a drápů. Jeho účinnost se také podstatně zvyšuje v kombinaci s vitamínem C. 

Vitamín C ( kyselina L-ascorbová ) - významě podporuje stavební funkce v metabolizmu Chondroitin sulfátu a MSM. Podporuje tvorbu bílých krvinek, které mají velký význam v imunitě psa. Vitamín C má vysoký antioxidační účinek. 

Dávkování: 

Akutně: Při bolestivosti kloubů nebo již poškozených chrupavkách, či u psů ve vysoké zátěži: Na 10 kg hmotnosti psa / 2 g / den. U velkých psů nad 50 kg / 10 g / den. U mini plemen do 10 kg / 2 g / den. U starých psů s významě poškozeným kloubním aparátem dávejte trvale Akutní dávku. Zde platí, že spíše více je lépe.

Preventivně:  1 - 1,5 g / 10 kg / den. Nad 50 kg / 5 - 8 g / den. Čím větší hmotnost psa, tím se spíš držte horní hranice dávkování. U velkých a obřích plemen psů je vysoké riziko poškození klobního aparátu díky jejich hmotnosti, mnohdy i genetice. Stejně takové riziko je i u středních plemen, jsou-li ve vyšší zátěži. 

Sypkou směs Chondro 4Dogs nasypejte na vlhké maso, granule, masovou konzervu nebo vařenou přílohu ( těstoviny, rýži, zeleninu ) a lehce promíchejte. Směs se nalepí na krmivo, rozplyne se její nahořká chuť a pes ji beze zbytku sežere. Možno také smíchat s jinými doplňky stravy psa, např. pivovarskými kvasnicemi, vodními řasami, arktickým krillem, Proteinovým mixem 86, aj.

Chondro 4Dogs podávejte asi 3 měsíce, poté se doporučuje přestávka na cca měsíc a přípravek opět začněte podávat. U starých psů, s trvalým poškozením chrupavek, podávejte i trvale.


Související produkty pro produkt Chondro 4dogs 200g

Nejprodávanější značky