ÚvodPsiVitamíny, léčivaPsyllium - rozpustná vláknina pro psy 500g

Psyllium - rozpustná vláknina pro psy 500g

Kód: 30087
Dostupnost: Skladem 1 ks
Výrobce: Krmiva Hulín
Nákupem získáte 2 body do věrnostního programu.
275 Kč s DPH246 Kč bez DPH
Koupit

Popis pro produkt Psyllium - rozpustná vláknina pro psy 500g

Psyllium je jemně namleté osemení Jitrocele indického. Hlavní složkou je rozpustná vláknina, která má schopnost vázat na sebe velké množství vody a vytvářet gel. Podporuje tak trávení, zlepšuje činnost střev a čistí organismus od škodlivých látek. Psyllium je vhodným doplňkem výživy pro psy v nadváze - zvyšuje objem krmiva v žaludku bez kalorií. Je řešením při potížích s průjmy, váže vodu ve střevě a upravuje peristaltiku střev. Usnadňuje vyprazdňování při problémech s análními žlázkami.

Možnosti použití a dávkování:

Psyllium je surovina nevyvolávající žádný typ alergie, je vhodná i pro velmi citlivé nebo nemocné psy. Psylium je velmi jemně mleté a má tak opravdu velmi vysokou absorpční schopnost. Používá se jako doplněk výživy při krmení masem i granulemi. Pro svou schopnosti vázat velké množství vody ( až padesátinásobek své hmotnosti ) je nutné jej před podáním psovi vždy namočit v dostatečném množství tekutiny - nepodávat v suchém stavu na krmivo bez dostatečného obsahu vody!

Díky vysoké absorpční vlastnosti, může být Psyllium i podporou při nutnosti zavodnit dostatečně psa - vytvořením vodného gelu a přidáním jej do krmiva. Stejně takovýmto způsobem se dá zvýšit objem krmiva u nenasytných psů nebo psů se sklonem k tloustnutí. Přidáním hustšího gelu se zvětší porce krmiva, ale nedodají se žádné kalorie - vhodný doplněk i pro obézní kastráty. Ideální je takto zahustit např. zeleninový nebo masový vývar pro zvýšení chutnosti gelu.

Orientační dávkování pro psy dle jejich hmotnosti: 

do 10 kg:   0,7 - 1,5 g

10 - 30 kg:   1,5 - 3 g

30 - 70 kg:    3 - 6 g 

nad 70 kg:  nepřekračujte dávku 8 g / 1 dávku.

Jedna mírně navršená kávová lžička odpovídá cca 1 g. Psyllium smíchejte s vodou v poměru 1 : 10 a nechejte cca 5 minut bobtnat. Pokud roztok pro vaše potřeby příliš zhoustne, dořeďte jej případně vodou. Nebo posypejte mokré krmivo či konzervu. Podávejte 1 - 2x denně - dle potřeby psa. Při aplikaci Psillia v suchém stavu na krmivo je nutno vlákninu dobře zapít vodou.

Psyllium je nutné užívat s odstupem minimálně 1 hodiny od ostatních léků a doplňků stravy. Jinak naváže na sebe účinnou látku a ta vyjde i s ním ven - nevyužije se.


Související produkty pro produkt Psyllium - rozpustná vláknina pro psy 500g

Nejprodávanější značky